Skip to main content
 • Instrukcja instalacji czytnika kart

  Instrukcja instalacji czytnika kart

  Instrukcja instalacji czytnika kart - tylko dla klientów posiadających karty mikroprocesorowe

  Dla poprawnego działania apletu należy upewnić się, że przeglądarka ma zainstalowany komponent maszyny Javy JDK/JRE (Java Development Kit/Java Runtime Enviroment) należy:

  UWAGA. Dla systemów Windows zalecamy instalację Javy w wersji 32 bitowej czyli Windows Offline. Natomiast jeśli logowanie nie będzie działać prawidłowo, proszę zainstalować wersję 64 bitową. Windows Offline (64-bitowa)
   
  W celu pobrania najnowszych sterowników do czytnika kart mikroprocesorowych, należy kliknąć poniższy link:
   
  Archiwum należy zapisać w dowolnym miejscu na dysku twardym, polecamy Pulpit. Następnie należy kliknąć prawym klawiszem myszy na pobrany plik i wybrać opcję "Wyodrębnij..." a następnie postępując zgodnie z podpowiedziami lub "Wypakuj do CzytnikKartMikroproc" rozpakować archiwum. Powstanie katalog o nazwie CzytnikKartMikroproc, należy wyświetlić jego zawartość.
  W celu instalacji sterowników do czytnika kart należy kliknąć prawym klawiszem myszy na pliku CzytnikKartMikroSetup_3.exe(plik ten znajduje się w katalogu z programem), a następnie wybrać w nowym oknie opcję „Uruchom jako administrator”.

  Po uruchomieniu instalatora sterowników pojawia się okno informacyjne potwierdzające rozpoczęcie procesu instalacji. W celu kontynuowania wspomnianego procesu, należy kliknąć na przycisk TAK.

  Następnie pojawi się kolejne okno „Kontrola konta użytkownika”, w którym należy kliknąć na przycisk „TAK”.

  Następnie pojawi się kolejne okno programu instalacyjnego sterownika czytnika, w którym należy wybrać Dalej.
  Zaznaczyć sterownik do zainstalowania. W zależności od systemu operacyjnego mogą być różne opcje. W przypadku Windows 10 64-bit jest to GemPC(Twin,Tokens)-Win10-64bit.
  Klikamy Dalej i w następnym okienku musimy wybrać czy chcemy uruchomić ponownie komputer czy zrobimy to później i klikamy Zakończ.

  W celu rozpoczęcia pracy z czytnikiem należy zrestartować komputer.

   

  W nowej bankowości logowanie oraz podpis przelewów będzie się odbywać poprzez aplikację e-Podpis. Wszystkich użytkowników aktualnej bankowości korporacyjnej prosimy o zweryfikowanie czy można wykonać logowanie w aplikacji.

  Aplikację e-Podpis można pobrać tutaj.